Фінансовий
консалтинг

background

Фінансовий аутсорсинг

У процесі розвитку кожної компанії настає певний момент, коли об’єм необхідної інформації стає настільки великим, що витрати на збір, узагальнення та аналіз стають неспівставними з її цінністю. І власник бізнесу може не мати часу або ж необхідних навичок у всіх галузях знань, щоб оцінювати компетентність та результат роботи будь якого фахівця у своїй команді.

Фінансовий аутсорсинг на підприємстві – ознака піклування його керівництва про ефективність використання ресурсів. Фіксований гонорар компанії-провайдеру; один платіж, одне натискання «сплатити» у клієнт-банку замість утримування підрозділу професіоналів, з усіма їхніми амбіціями, персональними підходами, хворими домашніми тваринами та нарахуваннями на зарплату.

Так, власний, довірений CFO – це важливо, але чи завжди він має вдосталь часу, щоб і контролювати бездоганність формування фінансової звітності, і готувати управлінську звітність, і виконувати функції корпоративного казначейства? Звісно, у його роботі немає дрібниць, але є повсякденна рутинна праця і є стратегічні обов’язки, ті, задля виконання яких, власне і впроваджували функцію фінансового директора: стратегічне планування, тобто - бізнес-плани, бізнес-моделювання, формування та аналіз виконання бюджетів; формування набору КРІ, їхнє обчислення та інтерпретація. Компанія не розвивається у вакуумі, і тому надважливими є завдання інтеракції з партнерами та державою, власне – регулювання відносин з приводу платіжної дисципліни, заборгованостей, впровадження системи податкового планування.

Фінансовий менеджмент

Часом і можуть власники собі дозволити винайняти фінансового директора – стратега, ерудита у законодавстві, спеціаліста з баченням перспективи, але забезпечити його підтримкою для вирішення рутинних завдань – вже не вистачає ресурсу. І починається так зване «забивання цвяхів мікроскопом». А чому б не подумати, чи не замінити у такому випадку CFO взагалі, одним-двома обліковими спеціалістами, а стратегічні функції віддати на аутсорсинг? Компанія-провайдер таких послуг із задоволенням і фінансовий аналіз проведе, і інструменти бюджетного контролю для певного підприємства розробить та впровадить.

У списку послуг, що активно пропонуються аутсорсерами також: аналіз дебіторської та кредиторської заборгованостей, організація управління запасами, оптимізація виробничих витрат та слідкування за окупністю капітальних інвестицій, бо на це є попит і наявність відповідних процедур на підприємстві показує здорову впевненість його власників у деталях обраної бізнес стратегії, робить бізнес стабільним і зрозумілим, а відповідно – більш інвестиційно привабливим.

Бізнес-стратегія – це алгоритм дій, матриця структури управління та взаємозв’язків, які створюють базис для досягнення цілей компанії. Але як визначити насправді такі цілі, які дійсно варті зусиль багатьох захоплених людей? Як не помилитися хоча б із головним напрямком, як не дати людям розчаруватись? Створення бізнес-стратегії – це справа всіх у компанії, хто має хоча б найменшу відповідальність за надання власникам розуміння доцільності того, чим вони займаються та осяжних термінів результату, а колективу - орієнтирів у досягненні не тільки суспільних благ, але й особистих, власних, індивідуальних.

Фінансовий консалтінг

Для цього потрібен, по-перше - фінансовий аналіз, щоб розуміти – що відбувається на підприємстві зараз. Залучені фінансові консультанти мають провести оцінку фінансового стану підприємства, проаналізувати так зване «платіжне здоров’я», через аналіз дебіторської та кредиторської заборгованостей. По-друге - фіксація на поточний момент стану всіх бізнес-процесів, організаційної структури та документообігу.

Так званий “due diligence”, висновки якого мають стати основою для оптимізації витрат, підвищення прибутковості та організаційного вдосконалення бізнес-процесів з метою ефективнішого порядкування ресурсами. До цієї сфери віднесемо: оптимізацію оподаткування та інших витрат, оптимізацію або постановку бізнес-планування.

Також, для того, щоб фінансовий департамент встигав вчасно обробляти інформацію та надавати її власникам у вигляді зрозумілих та актуальних звітів фінансові консультанти повинні або впровадити на підприємстві управлінський облік та звітність і по максимуму його автоматизувати, або принаймні, надати чіткі алгоритми впровадження і технічне завдання для спеціалістів з побудови інформаційних систем.

Інвестиційний консалтинг

І повинен настати момент, коли компанія стає цікавою не тільки для її власників та персоналу, але й для зовнішніх інвесторів. Вона вже стабільна, стійка до різноманітних криз, суспільно-значуща та соціально-відповідальна, але поштовх для нового етапу розвитку у значній мірі дають тільки інвестиції. Треба оцінити інвестиційну привабливість. Це - новий комплекс фінансових розрахунків, аналіз певних показників на їхню відповідність вимогам потенційних інвесторів.

Орієнтиром має бути одночасно і, звісно, індивідуальне бачення майбутнього співробітництва кожним окремим інвестором, і загальноприйняті, традиційні правила оцінки та системи показників міжнародної інвестиційної спільноти. В рамках інвестиційного консалтингу фахівці, також, готують відповідні бізнес-плани, формують пакети документів в рамках кредитної або інвестиційної заявки, за допомогою фінансового моделювання оцінюють не один варіант можливої реалізації інвестиційного проекту, його потенційну ефективність. Допомоги фахівця, також потребують, звісно, процедури реєстрації договорів іпотеки майна, реструктуризації проблемної заборгованості, якщо таке є необхідним.

Інвестиційний консультант, зазвичай, може професійно представляти власника на переговорах з потенційними інвесторами чи, принаймні, надавати поради в рамках опрацювання стратегії таких переговорів.

Відправити запит на послугу
консалтингу

Контакти

  • Адрес:вул. Саперно-Слобідська, 10, офіс 87, Київ, Україна
  • Email:info@ibs.in.ua
  • Телефон:+38(067)447-31-43